Farsang

Iskolánk fontos eseménye a farsang. A hagyományok felelevenítése mellett tematikusan készültünk a fergeteges programra. A tavalyi nagy sikerű „Gyűrűk ura” után, idén a görög mitológia volt a téma. Ennek komoly előkészülete volt: több színházlátogatás (Helló, Héraklész! – Bábszínház; Aranygyapjas kaland – Kolibri), irodalmi művekből szemelvények és egy tematikus nap, mikor minden tanórán szerepelt a mitológia az antik görög kultúra. A tanárok megjelenítették Olümposz lakóit. Egy keretjátékkal vezették végig a vetélkedőket vidám és komoly feladatokkal egyaránt. Többek között volt fánkevés Dionüszosszal, műveltségi teszt Pallasz Athénével, költői verseny Pegazussal, és Héphaisztosz és Hesztia segítségével égettük el a telet és a rossz dolgainkat. Diákok és tanárok önfeledten mulattak.

Fotóalbum itt!